fbpx TZB Info | Ekodům

TZB Info

Přihlásit se k odběru zdroj TZB Info TZB Info
portál pro stavebnictví, úspory energií a technická zařízení budov - aktuální informace z oborů vytápění, větrání a klimatizace, voda a kanalizace, obnovitelná energie, výtahy, elektrotechnika
Aktualizace: 1 hodina 1 min zpět

Casa chapa: když je rodinný dům srdeční záležitostí

3 hodiny 17 min zpět
Investoři i architekt stáli před nelehkým úkolem: jak řešit dům na pozemku u rušné ulice s projíždějícími auty, který je z druhé strany obrácen do zahrady? Jak rodině zajistit dostatek soukromí, a přitom ji neuzavřít do ulity?

Soutěž Stavba roku udělila své tituly. Získalo je osm staveb

3 hodiny 17 min zpět
Celkem 8 titulů Stavba roku 2020, 17 zvláštních cen, Ceny veřejnosti a titul pro stavbu v zahraničí, bylo uděleno v 28. ročníku celorepublikové soutěžní přehlídky Stavba roku 2020.

Sportovní hala v Modřicích s plastickou omítkou

23.10.2020 00:00
V posledních letech stojí stále více za pozornost projekty, u kterých omítka, respektive fasáda, neplní jen čistě technickou funkci, ale naopak vytváří určitý kontext. Příkladem je nová sportovní hala v Modřicích. Autorem návrhu je Atelier bod architekti, s.r.o.

Pojištění profesní odpovědnosti pro činnosti v požární ochraně

23.10.2020 00:00
Profesní komora požární ochrany, z.s. představuje od 1. 10. 2020 nový exkluzivní produkt pojištění profesní odpovědnosti pro členy PKPO, který byl speciálně vyvinut s Generali Českou pojišťovnou.

Výrobky AZP v Aquaparku Senec

23.10.2020 00:00
Vybavení Aquaparků je jednou z možností, kde se uplatňují výrobky AZP. V roce 2020 firma AZP dodávala vybavení k venkovním bazénům Aquaparku Senec.

Vše, co potřebujete vědět o kamerovém průzkumu kanalizace

23.10.2020 00:00
Kamerový systém vám umožní nahlédnout přesně do těch míst, kde špína a nečistoty v kanalizaci působí problémy. Ucpané potrubí nebo poškozené vedení kanalizace totiž může způsobit velké nepříjemnosti od mokrých zdí, přes nepříjemný zápach, až po přetékající kanálové výpustě. Jak revize za pomoci kamery probíhá a kdy je vhodné ji provést?

Průmyslová fotovoltaická elektrárna bez dotací

23.10.2020 00:00
Betonárka Prefa Praha má od srpna vlastní zdroj čisté elektřiny. Fotovoltaická elektrárna s instalovaným výkonem 93 kWp pomáhá průmyslovému provozu snížit jak náklady za elektřinu, tak uhlíkovou stopu. Realizaci provedla společnost Atlantis.

Zkoušky a modelování tepelné bezpečnosti lithium iontových akumulátorů

22.10.2020 00:00
Odborné testování tepelné bezpečnosti akumulátorů je relativně finančně náročné a zároveň celkem nebezpečné. Použití počítačové simulace pro tepelnou havárií baterie je oproti tomu mnohem levnější a bezpečnější. Dosahuje ale dostatečné přesnosti?

Problémy s udržováním tlaku v moderních changeover soustavách

22.10.2020 00:00
Díky prokazatelným výhodám se changeover soustavy v současnosti instalují do mnoha moderních budov. Použití 6cestného ventilu umožní souběžné vytápění a chlazení a nezávislou regulaci teploty jednotlivých místností pouze pomocí jedné koncové jednotky. Jako ve všech soustavách i zde hraje zásadní roli pro zajištění výkonu soustavy správné udržování tlaku. Výběr, návrh a instalace spolehlivého zařízení pro udržování tlaku musí vzít v úvahu několik důležitých faktorů, aby se předešlo problémům či poruchám soustavy.

Odlučovače vzduchu a nečistot řady Flamco XStream zvyšují účinnost topných systémů

22.10.2020 00:00
Odlučování vzduchu a nečistot má rozhodující význam pro hospodárný a bezproblémový provoz systémů vytápění. Čistý a vzduchotěsný systém má delší životnost a zaručuje vyšší návratnost investic. Nové odlučovače vzduchu a nečistot řady Flamco XStream využívají režimu ECO/MAX, který zlepšuje výkon celého systému. Díky vylepšené technologii mají odlučovače XStream až o 15 procent nižší spotřebu energie.

Průvodce výběrem plošiny pro práci ve výšce

22.10.2020 00:00
Bezpečné, praktické a snadno ovladatelné. Tak se dají krátce shrnout výhody pracovních plošin, které mohou výborně nahradit lešení při výškových pracích. Pracovní plošiny se často využívají na výškové práce na rodinných i bytových domech, kde mohou pomoci během oprav střech, okapů či fasád.

Proč pevná paliva, nyní biomasa, pro malé spalovací zdroje?

22.10.2020 00:00
České domácnosti využívají pro vytápění, přípravu teplé vody, či vaření minimálně 700 tisíc kotlů a 500 tisíc kamen, krbů a sporáků na pevná paliva. I když neustále sílí tlaky na náhradu pevných paliv v domácnostech jinými zdroji tepla, je zřejmé, že v dohledné budoucnosti budou mít v tomto energetickém sektoru pevná paliva stále své nezanedbatelné a pevné místo.

Zateplovací sezóna v plném proudu. Už máte objednávku?

22.10.2020 00:00
Je tu podzim a s ním přicházející chladné a nevlídné dny. Více času začínáme trávit doma než na procházkách, a proto se chceme cítit doma příjemně a pohodlně, hlavně abychom neměli pocit chladu. Hlavně od nohou je to nepříjemné a ani teplé ponožky nám vždy nepomohou. Sice máte již zapnuté topení, ale stále to není to pravé ořechové. Jak je to možné?

Separační čerpací stanice AS-PUMP SEP

22.10.2020 00:00
Společnost ASIO rozšířila svoji nabídku již zavedených čerpacích stanic AS-PUMP o separační čerpací stanici AS-PUMP SEP.

Chcete střechu s nízkým sklonem? Žádný problém pro plechovou krytinu!

21.10.2020 00:00
Zhlédli jste se ve střeše s nízkým sklonem? Pak musíte respektovat slabiny takového řešení. Sníh ani voda z takové střechy nespěchají, sklon je k tomu nenutí. Mají tak dostatek času nakouknout spárami i pod krytinu. Zvlášť, když jim v tom pomůže vítr a vlhkost do spár šikovně zafoukne. Bezpečné řešení? Velkoformátové plechové tabule, které ohrožená příčná napojení v ploše nemají.

Příležitosti k úsporám, které řeší technika Belimo

21.10.2020 00:00
V rozhovoru Ing. Filip Hajšo z firmy BELIMO CZ dokumentuje pokrok, který oboru TZB přináší výrobky a zařízení vybavených možností obousměrné komunikace s využitím nadstandardních informací.

Dům pro rodinu stojí, teď jsou na řadě papoušci

21.10.2020 00:00
Když staví projektant, vznikne doslova vzorový pasivní dům. Jeden takový vyrostl na kraji jihočeské obce Myslkovice z cihel HELUZ Family 50 2in1, tedy z materiálu, který i bez dodatečného zateplení dosahuje nejlepší tepelněizolační parametry na trhu. Samozřejmostí byly i roletové a žaluziové překlady HELUZ, aby venkovní stínění, další stavební kámen (cihlového) pasivního domu, nerušilo na fasádě.

Dům snů

21.10.2020 00:00
Reinhold Hammerer je jeden z těch architektů, kteří nechtějí pro svého klienta vytvořit jen pouhý dům, ale jde mu o to, aby to byl doslova dům snů. Perfektní stavba, vytvořená klientovi přesně na míru, a na základě opravdového dialogu s ním.

Společnost Xella pomáhá s distanční výukou svými edukačními videi

21.10.2020 00:00
Současná situace výrazně doléhá na studenty středních a vysokých škol, kteří jsou i v tomto školním roce odkázáni na domácí vzdělávání. Společnost Xella, která se spolupráci se školami věnuje dlouhodobě, už před časem připravila edukační videa.

Čerpací stanice odpadních vod od komerčních budov až po rodinné domy

21.10.2020 00:00
Čerpací stanice odpadních vod umožňují užitečně využít i prostory, ze kterých není možný odvod odpadních vod samospádem. Například zřizovat bary, kuchyně, toalety, fitness centra aj. v suterénech a tím zhodnocovat využití budov. Případně řešit problém s odvodem odpadních vod z částí budovy, odkud je funkční odpadní potrubí v tak velké vzdálenosti, že není možný samotížný odtok.

Stránky