TZB Info

Přihlásit se k odběru zdroj TZB Info TZB Info
portál pro stavebnictví, úspory energií a technická zařízení budov - aktuální informace z oborů vytápění, větrání a klimatizace, voda a kanalizace, obnovitelná energie, výtahy, elektrotechnika
Aktualizace: 40 min 12 sek zpět

Daikin City na veletrhu ISH 2019: novinky pro lepší domácí, pracovní i životní prostředí

23 hodiny 25 min zpět
Vizi společnosti pro rok 2050 lze shrnout větou: „má-li firma v 21. století růst, musí zároveň přispívat k ochraně životního prostředí.“

Fasáda s imitací betonu na nové budově SMS Elektro v Českých Budějovicích

23 hodiny 25 min zpět
Pohledový beton se v současné architektuře a designu řadí k nejžádanějším povrchovým úpravám. Podtrhuje minimalismus staveb a skvěle působí v kombinaci s velkými prosklenými plochami i s teplými prvky typu dřevo. Imitace betonu zdobí fasádu nové skladové haly s reprezentativní prodejnou společnosti SMS Elektro v Českých Budějovicích.

I stávající komerční budovy mohou být chytré a šetřit statisíce

23 hodiny 25 min zpět
Česká společnost Buildsys navázala spolupráci s německým startupem Envio Systems. Zaměřují se především na stávající komerční budovy, které plánují měnit ze standardních na chytré.

ISH 2019: budoucnost podle Vaillant

23 hodiny 25 min zpět
Vedoucí výrobci tepelné techniky aktivně reagují na politicky stanovené cíle ochrany klimatu. Jak se tento trend projevuje a projeví v jejich nabídce, ukazuje Vaillant. I u něj zůstávají plynové kondenzační kotle centrem zájmu, po jehož boku roste segment tepelných čerpadel. Rostoucí nabídka "zelené" elektřiny se projevuje i v narůstající šíři dalších elektrických spotřebičů, které se podílejí na komfortu bydlení.

Řízení výkonu lehkých stropních výměníků tepla - díl 2.

23 hodiny 25 min zpět
Prostorový regulátor s aplikací pro šesticestný ventil - řešení s šesticestným kulovým ventilem klade speciální nároky na regulátor. Zvláštností je to, že řídicí signál 0 – 10 V pro ovládání servopohonu pracuje ve své první polovině s chladicí sekvencí a dále pak s topnou sekvencí. Tomu musí být uzpůsobeny řídicí algoritmy regulátoru.

Proběhlo největší evropské setkání peletářů - trhy s peletami dosáhly nových rekordů

19.03.2019 00:00
V únoru 2019 proběhly v rakouském Welsu tradiční odborné veletrhy a konference pod společným názvem World Sustainable Energy Days 2019.

ISH 2019: Budoucnost podle Viessmann

19.03.2019 00:00
Vedoucí výrobce tepelné techniky představil na mezinárodním veletrhu ISH současnost a své vize, jak být úspěšný i v příštích letech.

Výměny kotlů - nové téma na TZB-info

19.03.2019 00:00
Termín povinných výměn kotlů třídy 1 a 2 na pevná paliva se blíží. Proto TZB-info soustředí potřebné informace do společného tématu s cílem pomoci a ulehčit rozhodování.

Súbor bytových domov a jeho navrhovanie s využitím BIM procesov

18.03.2019 00:00
BIM procesy priniesli do projekcie zlepšenú koordináciu medzi jednotlivými profesiami a v prípade profesie statiky uľahčenie prác pri vytváraní modelu nosnej konštrukcie. Odstránila sa duplicitná robota, kde museli byť tie isté konštrukčné prvky byť modelované dvoma kanceláriami, ako architektonickou, tak aj statickou. Naviac sú teraz tieto modely prepojené a zároveň koordinované. Celý proces si v tomto článku predstavíme na projekte nosnej konštrukcie súboru bytových domov so spoločným podzemným podlažím. Je navrhovaný na základe platných európskych noriem s využitím BIM procesov pri jeho návrhu aj výkresovej dokumentácie. Štvorica bytových domov je delená na 4 bloky (každý blok pre príslušný bytový dom), delený na 4 dilatačné celky. Bloky A a B vytvárajú 1 spoločný celok, blok C a blok D osobitné celky a 1 podzemný blok prepája bloky C a D. Počas celej projekčnej fázy projektu pre stavebné povolenie bol 3D model nosnej konštrukcie prepojený s architektonickým modelom, čo zabezpečovalo koordináciu medzi architektonickou kanceláriou a projektantom statiky.

Jubilejní 30. ročník FOR ARCH 2019 zahájí kontraktační den pro odborníky

18.03.2019 00:00
Organizátoři chystají několik novinek, jednou z nich je 1. kontraktační den pro odborníky, techniky, řemeslníky a architekty.

Ultra klidné tepelné čerpadlo pro vytápění a chlazení - UltraSource<sup>&#174;</sup>

18.03.2019 00:00
Tato tepelná čerpadla jsou navržena s ohledem na požadavky bydlení. Jedná se o velmi účinné řešení, přesto ale velmi tiché s hladinou hluku pouze 28 dB(A) ve vzdálenosti 3 m.

Stropné vykurovanie / chladenie od Uponor

18.03.2019 00:00
Pre zaistenie tepelnej pohody stačí inštalácia jedného systému, ktorý pri správnom nastavení dokáže v zime vykurovať a v lete chladiť.

Stropní vytápění/chlazení od Uponoru

18.03.2019 00:00
Pro zajištění tepelné pohody stačí instalace jednoho systému, který při správném nastavení dokáže v zimě topit a v létě chladit.

Rekonstrukce a rozšíření plaveckého areálu v Prachaticích a jeho odvodnění

17.03.2019 00:00
V Prachaticích probíhá jedna z největších stavebních investic za posledních několik desítek let – rekonstrukce plaveckého areálu a jeho rozšíření o aquapark a wellness centrum. Průběh rekonstrukce odkryl nutnost dalších úprav a investic do technologií v areálu a stavební práce tak probíhají po etapách.

HK ČR se ostře vymezuje proti schválené podobě zákona o zpracování osobních údajů

17.03.2019 00:00
Podle Hospodářské komory se jedná o další z řady příkladů, kdy stát podnikatele znevýhodňuje oproti ostatním právním subjektům v České republice.

Nejčastější mýty o zálohovém systému - 2. část

17.03.2019 00:00
Výhodnost zálohového systému potvrdily studie zveřejněné pracovní skupinou Zálohujme.cz v lednu 2019.

Koma Modular - montáž stavby z modulů

16.03.2019 00:00
Modulární KOMA stavby nikdy nejsou definitivní, neboť je lze měnit v čase, lze je přeskládat, upravit, nebo převést na jiné místo a dát jim novou funkci. Video ukazuje kroky pro montáž modulů KOMA stavby. Podívejte se, jak montáž zvládla parta společnosti KOMA MODULAR s.r.o.

Dodavatele energií vybírají Češi podle ceny a solidnosti

16.03.2019 00:00
Mezi rozhodující kritéria při výběru dodavatele energií patří pro většinu českých zákazníků kromě ceny i důvěryhodnost a dobrá pověst firmy. Velkou důležitost Češi přikládají také finanční stabilitě zvolené společnosti. Zároveň podle většiny dotazovaných dominantní dodavatelé energií cíleně straší spotřebitele v souvislosti se změnou dodavatele.

Wilo je digitálním průkopníkem na veletrhu ISH 2019 ve Frankfurtu

16.03.2019 00:00
Dortmundský výrobce čerpadel a čerpacích systémů, který se stal i dodavatelem řešení, nabízí nejen produkty samotné, ale také digitální přístup k navrhování, řízení, uvádění do provozu a monitorování čerpadel - stejně tak jako související služby před, během a po jejich instalaci.

Investice do levných fotovoltaických a bateriových technologií se může snadno změnit v "noční můru"

15.03.2019 00:00
Na trhu se začínají objevovat nabídky na stavbu za extrémně nízké ceny. Jaká rizika mohou pro investory znamenat tyto „lákavé nabídky“? A proč se jich raději vyvarovat?

Stránky