TZB Info

Přihlásit se k odběru zdroj TZB Info TZB Info
portál pro stavebnictví, úspory energií a technická zařízení budov - aktuální informace z oborů vytápění, větrání a klimatizace, voda a kanalizace, obnovitelná energie, výtahy, elektrotechnika
Aktualizace: 1 hodina 23 min zpět

Chyby při chlazení datových center se prodraží

16 hodin 24 min zpět
Při instalacích chladících systémů a stojanů v datových centrech často vznikají na první pohled banální chyby, které ovšem mají výrazný negativní dopad na fungování výpočetní techniky. Ovlivňují životnost komponentů i jejich dostupnost a způsobují růst nákladů spojených s provozem datového centra. Všem těmto neduhům se dá přitom jednoduše čelit. Stačí dodržet několik zásad, které si vysvětlíme níže.

Festival nejen pro všechny s handicapem ŽIVOT BEZ BARIÉR již v říjnu na Černé louce v Ostravě!

16 hodin 24 min zpět
Jak aktivně strávit důchodový věk? Jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby? Potřebujete poradit s výběrem kompenzačních pomůcek nebo vozíčku?

Nový kostel pro sídliště Lesná na ulici Nezvalově

16 hodin 24 min zpět
Tato výjimečná sakrální stavba na Lesné je zdařile zasazena do širšího rámce skvělého sídliště, které je ne neprávem přirovnáváno k finské Tapiole, části města Espoo poblíž Helsinek. Stavba je vyrovnáním pomyslného dluhu, který trval dlouhých 52 roků od prvních myšlenek na kostel v sídlišti Lesná.

Testo 400 - Praktický průvodce měření proudění vzduchu v klimatizačních a ventilačních systémech (II)

16 hodin 24 min zpět
V dnešní době trávíme většinu dne v uzavřených místnostech. Proto se instalují systémy vytápění, ventilace a klimatizace (HVAC), které mají zajistit příjemné vnitřní podmínky. Ventilace je zde zvláště důležitá. Nejedná se pouze o přivádění čerstvého vzduchu, ale také o odvod znečišťujících látek, například odstranění přebytečné vlhkosti z místností.

Dobrá zpráva: Mohou ceny zemního plynu v Evropě klesnout ještě níže?

16 hodin 24 min zpět
Spotové ceny zemního plynu v Evropě jsou na desetiletém minimu. Skladovací zařízení jsou takřka plná. Nabídka je, a i nadále se očekává na stabilní úrovni. Které faktory mohou zapříčit růst ceny zemního plynu?

FOR ARCH 2019 byl zahájen! Podívejte se, co přinesl první den

17.09.2019 00:00
Technologické fórum, barevné paneláky, ceny nemovitostí i první produktové novinky – to byl první den veletrhu FOR ARCH 2019.

Už se nemusíte bát úniků vody

17.09.2019 00:00
Podle statistických čísel řady pojišťoven bývají nejčastější pojistnou událostí v domácnosti škody způsobené vodou. V praxi to bývá například prasklá přívodní hadička v koupelnách nebo kuchyních apod. Voda v těchto případech dokáže napáchat hromadu škod, jejichž odstranění je finančně náročné.

Už jste slyšeli o revolučním systému Magmarelax?

17.09.2019 00:00
Zimní počasí se blíží stále rychleji a začátek topné sezony je téměř za dveřmi. A jako každý rok budeme sledovat, jak moc protopíme a kolik na konci zaplatíme. Stále se zdražuje a my jsme stále každý rok zoufalí nad účty, co nám přicházení do poštovních schránek.

Odvodnění rekonstruovaného autobusového nádraží na Benešovsku

17.09.2019 00:00
Rozsáhlá rekonstrukce autobusového nádraží v Sedlčanech na Benešovsku pokračuje zastřešením nástupišť, celé odbavovací haly, vysokým návozem jednotlivých kamenných vrstev celkové pojezdové plochy a řešením odvodnění. Finální povrch bude realizován v září a budou pokračovat práce na budovách.

O kybernetické bezpečnosti ve veřejné správě s Radkem Benešem

17.09.2019 00:00
Bezpečnost dat veřejné správy je tématem nejen tohoto rozhovoru, ale i blížící se konference v Praze.

Nejmodernější filtrační baterie GROHE Blue Pure

16.09.2019 00:00
Nová filtrační baterie zajistí, že z vašeho kohoutku poteče kvalitní a chutná voda a to kdekoliv.

Zítra začíná FOR ARCH 2019. Na co se můžete těšit?

16.09.2019 00:00
Redakce TZB-info a ESTAV.cz pro vás i letos na FOR ARCHu připravují zpravodajství, poradenství, online vysílání a doprovodný program. A máme i volnou vstupenku.

HELUZ představuje revoluční způsob zdění na hotovou maltovou směs HELUZ SIDI

16.09.2019 00:00
Ke zdění s novou silikátovo-disperzní maltou HELUZ SIDI stačí balení s hotovou směsí a váleček. Tak jednoduché bude díky revoluční novince, tekuté, předem připravené maltě HELUZ SIDI zdění z broušených cihel HELUZ. Novou technologií zdění společnost HELUZ cihlářský průmysl opět výrazně ovlivní vývoj stavebních technologií. Na český trh bude HELUZ SIDI uvedena v únoru 2020.

Nový způsob řízení vytápění - regulace dle měřítek tepelné pohody

16.09.2019 00:00
Regulátory pro řízení vytápění vnitřního prostředí v současnosti pracují jen s teplotou vzduchu, která je regulovanou veličinou. Přitom hlavním smyslem regulace je dosažení a udržení tepelné pohody, která je závislá na více parametrech, než jen na teplotě vzduchu. Článek představuje nově vyvinutou funkci virtuální teploty vzduchu pro regulátory vytápění, která umožňuje regulovat vytápění nikoliv jen podle teploty vzduchu, ale podle více měřítek tepelné pohody. Příspěvek se věnuje popisu principu funkce regulátoru s virtuální teplotou a přináší vyhodnocení jeho přínosů i slabých stránek.

Inspirace pro nejlepší vnitřní klima v expozici Zehnder na FOR ARCH 2019

16.09.2019 00:00
Společnost Zehnder, představí na stavebním veletrhu FOR ARCH v Praze efektivní řešení pro Váš domov i horké produktové novinky! Přijďte si na stánek Zehnder pro inspiraci, objevte krásný a funkční design, poraďte se s odborníky.

Tepelná ochrana budov - podstatné riešenie novej výstavby a obnovy budov

16.09.2019 00:00
Postupné sprísňovanie hodnoty súčiniteľa prechodu tepla obalových stavebných konštrukcií zohľadňuje požiadavky smernice EÚ na zlepšenie energetickej hospodárnosti budov pri súčasnom rešpektovaní nákladovo optimálnych podmienok. Požiadavky na normalizovaný súčiniteľ prechodu tepla odrážajú situáciu na trhu so stavebnými výrobkami (najmä oknami). Zohľadňujú sa aj hygienické parametre, požiadavky na tepelnú pohodu a požiadavky na zníženie potreby energie na vykurovanie z obnoviteľných zdrojov. Návrh normalizovaných požiadaviek podľa konsolidovaného textu zohľadňuje súhrn požiadaviek na zhotovovanie stavieb, obnovu budov, ale aj spotrebu energie pri výrobe stavebných materiálov, najmä tepelných izolácií.

BIM jako stále spící příležitost

15.09.2019 00:00
Využití BIM nenaplňuje vizionářská očekávání a snahy těch, kteří se snaží o prosazení tohoto modelu do běžné praxe. V anketě jsme oslovili několik zástupců firem i vlivných organizací.

Nejdelší skluzavka na světě vznikne i díky softwaru výzkumníků z Fakulty strojního inženýrství VUT

15.09.2019 00:00
Tři, dva, jedna, teď – právě tímto odpočítáváním zahajují výzkumníci z Ústavu mechaniky těles, mechatroniky a biomechaniky Fakulty strojního inženýrství (FSI) VUT v Brně svoje měření na skluzavkách po celé Moravě. Jejich cílem je vytvořit specializovaný software, který by umožňoval navrhovat suché tobogány, které dopřejí návštěvníkům dostatečný adrenalin z jízdy, ale zároveň budou bezpečné. Zájem o software má už teď třebíčská firma Alfeko, která připravuje návrh nejdelšího tobogánu na světě. Skluzavka o délce 220 metrů by měla vzniknout v zábavním parku v Jižní Koreji.

Stále něco nového: Užitečné doplňkové příslušenství nejen ke klimatizaci

14.09.2019 00:00
Nabídka produktů SINCLAIR se rozšířila o dva šikovné pomocníky. Prvním je GSM modul G2S-T, který lze úspěšně využít všude, kde potřebujete hlídat teplotu. Druhým je pak alarm interface SAI-01, který lze použít výhradně v kombinaci s produkty SINCLAIR.

Šumavská železniční trať s kompozitními lávkami a zábradlím

14.09.2019 00:00
Jedna část regionální železniční tratě Strakonice-Volary prošla v úseku Vimperk-Lipka rekonstrukcí. Jihočeská trať sleduje více než polovinou své délky údolí říčky Volyňky a na trase je i nejvýše položená železniční stanice v ČR, nádraží Kubova Huť (995 m. n. m.).

Stránky