fbpx Pasivní domy | Ekodům

Pasivní domy

Přihlásit se k odběru zdroj Pasivní domy
Rss
Aktualizace: 1 hodina 36 min zpět

Festival architektury 2021 na téma: Když stavby spolupracují s přírodou

18.06.2021 12:10
Jaké příležitosti nabízí architektura pro lepší a odpovědnější život ve městě? Druhý ročník festivalu si klade za cíl seznámit s tímto tématem návštěvníky všech věkových kategorií a zejména rodiny s dětmi.

Splachovat nebo zalévat zahrádky užitkovou vodou? Její využití má stavebníkům usnadnit nová legislativa

16.06.2021 14:37
Při každém spláchnutí mizí kanalizací litry pitné vody, které je v Česku zejména v letních měsících nedostatek. Aliance Šance pro budovy navrhla řešení a do zákona o ochraně veřejného zdraví prosadila definici užitkové vody. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) tento krok podpořilo. Nově tak bude možné jednoduše povolit využití dešťové nebo šedé vody z umyvadel a sprch pro splachování, praní, závlahu nebo umývání vozidel. Jednotné předpisy mají motivovat stavebníky k zavádění…

Ohlédnutí za květnovým Stavebním veletrhem online

15.06.2021 19:19
O víkendu 14. – 16. května 2021 proběhlo již druhé kolo Stavebního veletrhu online VELETON. Na veletrhu se prezentovalo 72 vystavovatelů v 6 halách, zaregistrovalo se 10 851 zájemců s ověřenými kontakty a z toho jich 5 934 prošlo veletrhem. CPD bylo odborným partnerem.

Statistiky: Češi staví více dřevostaveb

15.06.2021 14:31
V roce 2020 zaznamenalo celé stavebnictví mírný útlum oproti předchozím rokům, kdy docházelo každoročně k nárůstu výstavby. Nicméně, když se podíváme na konkrétní čísla, jsme nyní s výstavbou 18 127 rodinných domů za rok 2020 téměř na stejné hodnotě, jako tomu bylo v roce 2009 a to 18 346.

Efektivní projektování: Plugin Schöck Isokorb® pro software Tekla

11.06.2021 11:52
Společnost Schöck nyní poskytuje uživatelům softwaru Tekla Structures pro BIM (informační model budovy) výkonné knihovny produktů a aplikace pro projektování.

JRD zkolaudovala rezidenční projekt Kratochvíle Stochovská

08.06.2021 13:07
Společnost JRD Development, člen skupiny JRD Group, dokončila výstavbu Kratochvíle Stochovská v Praze 6 – Ruzyni. Energeticky úsporný projekt se 34 zdravými byty je nyní zkolaudovaný a již zcela vyprodaný. Čtyřpodlažní dům se dvěma vchody Hvězdou a Šárkou, v nichž jsou umístěné repliky zdejších archeologických vykopávek, přiléhá ke komunitní zahradě s dětským hřištěm, pergolou a relaxační zónou s lehátky a grilem.

E-book “BOLD FUTURE: Směle o udržitelném stavitelství”

07.06.2021 14:46
E-book BOLD FUTURE, který vznikl v rámci expertní skupiny Frank Bold spolu s desítkami partnerů vč. Centra pasivního domu, představuje globální trendy ve vztahu k udržitelné výstavbě na území měst a dává je do souvislostí s aktuálními trendy v oblasti zelených financí, obnovitelné energetiky a modrozelené infrastruktury.

CPD se připojilo k MEMORANDU #PripravBrno

07.06.2021 14:32
Memorandum je o dlouhodobé spolupráci na závazku statutárního města Brna k adaptaci na klimatické změny. Město Brno vytvořilo Akční plán udržitelné energetiky a klimatu SECAP a ze všech sil se snaží jít příkladem v jeho plnění.  Svými činnostmi pracujemenejen na snížení emisí CO2, ale i na celkové udržitelnosti životního prostředí a na tom, aby Brno bylo zelenější, ekologičtější a zdravější.

Nechcete žít jako v sauně? Zaměřte se na pasivní stínění

04.06.2021 12:57
Za optimální teplotu v bytě, která by měla zajistit dostatečný tepelný komfort, se považuje 18 až 22 °C. V horkých letních měsících pak teplota zhruba o 6 °C nižší, než je venku. Mnozí z nás však v zimě příliš topí a v létě podceňují výhody pasivního stínění, nebo naopak pouští klimatizaci na maximum. Reálná provozní teplota v českých domácnostech proto standardně dosahuje v chladnějším období hodnot vyšších než 24 °C, v létě je pak byt zbytečně přehřátý. Takový tepelný diskomfort má ale…

Brick Award 2022: rekordní počet přihlášek svědčí o popularitě cihlové architektury

04.06.2021 12:42
Společnost Wienerberger AG s hrdostí oznamuje, že do jubilejního 10. ročníku soutěže Brick Award bylo přihlášeno rekordních 789 projektů. Soutěž Brick Award, založená roku 2004, je mezinárodně uznávanou architektonickou cenou na počest moderní a inovativní cihlové architektury.

Den otevřených dveří - Dům v srdci lotosu 18. a 19. června 2021

03.06.2021 17:05
ARCHCON atelier a DŘEVOSTAVBY BISKUP vás zvou na do pasivního domu. Díky příznivé situaci se opět můžeme potkat na našich stavbách a vy si tak můžete prohlédnout pasivní dřevostavbu na vlastní oči. Plánujete stavět, řešíte otázku, zda zděný dům nebo dřevostavbu, je pro vás priorita zdravé bydlení a máte spoustu jiných dotazů? Pak je tato akce právě pro vás. Na místě vás budou čekat přední odborníci z řad projektantů a realizační společnosti, kteří vás výstavbou provedou a zodpoví vám…

Energeticky úsporné stavebnictví drží celý sektor nad vodou. Zájem v době pandemie byl rekordní

02.06.2021 13:09
Češi chtějí žít komfortně a zároveň šetřit energií. V loňském roce se postavilo o třetinu více nových pasivních rodinných domů než v roce 2019. Ještě před 10 lety u nás přitom bylo méně než 200 domů v pasivu. Významně také narostl počet certifikovaných administrativních, komerčních, logistických, ale i rezidenčních budov, a to dvakrát ve srovnání s rokem 2019. Rovněž energetické služby se zárukou zažily rekordní rok. Na všech EPC projektech se podařilo uspořit 399 mil. Kč, což je nejvyšší…

Staňte se členem / partnerem

01.06.2021 14:04
INSPIRUJE VÁS NAŠE PRÁCE? STAŇTE SE ČLENEM NEBO PARTNEREM CPD Můžete se připojit ke společensky odpovědné komunitě a podílet se na budování přístupu, který je šetrný k přírodě i společnosti. Jsme CENTRUM s více než stovkou prověřených firem a specialistů, kteří zdravé a energeticky efektivní nemovitosti navrhují, stavějí nebo pro ně vyrábí materiály, technologie a komponenty.  Stojí za nimi již tisíce realizovaných staveb a desítky tisíc spokojených klientů. CO KONKRÉTNĚ VÁM…

Atrea zve Dny otevřených dveří 28. a 29. května 2021

21.05.2021 16:37
Chystáte se stavět? Chcete bydlet komfortně, zdravě a ohleduplně k přírodě? Přijměte pozvání na dny otevřených dveří do unikátního souboru 13 pasivních domů a vzdělávacího střediska v obci Koberovy v Českém ráji.

Wienerberger představuje revoluční konfigurátor rodinných domů

21.05.2021 16:22
Jedinečnou možnost zhmotnit si snadno a rychle představy o vysněném domě a získat i reálný pohled na cenu zamýšlené stavby – to nabízí malým soukromým investorům revoluční konfigurátor samostatně stojících rodinných domů, který právě dnes společnost Wienerberger představuje veřejnosti prostřednictvím webové stránky konfiguracedomu.cz.

Vítězný architektonický návrh čtvrti Chytré Líchy počítá se zónou bez aut. Zapracuje i požadavky obyvatel Židlochovic

19.05.2021 17:29
Židlochovická čtvrť budoucnosti Chytré Líchy bude vycházet z návrhu architektonické kanceláře Pelčák a partner architekti. Jako nejvhodnější pro koncepci plánované čtvrtě ho vybrala hodnotící komise, její doporučení v pátek 7. května schválila Rada města Židlochovice. Ta plánuje do architektonického návrhu ve spolupráci s vybraným atelierem zohlednit i požadavky obyvatel přilehlé čtvrti.

Lidé se mění, témata zůstávají: Inovace, ekologie, udržitelnost

14.05.2021 11:03
Wienerberger Česká republika – změny ve vedení společnosti i organizační struktuře S účinností od 1. dubna 2021 došlo ve společnosti Wienerberger Česká republika k několika změnám. Těmi nejvýznamnějšími jsou rozšíření počtu jednatelů na tři, ustavení pozice generálního ředitele a start integrace dceřiné společnosti Semmelrock do organizační struktury české dceřiné společnosti skupiny Wienerberger.

Rezidenční developer JRD vstupuje do segmentu komerčních nemovitostí. Administrativní budova Viadukt Anděl bude aspirovat na certifikaci LEED Gold.

12.05.2021 16:11
Developerská společnost JRD, jež se dosud věnovala výstavbě šetrného a zdravého bydlení, rozšiřuje své portfolio o první administrativní budovu. V součinnosti s investorem Property N74 uvádí na pražský trh energeticky úsporný projekt Viadukt Anděl, který už má pravomocné územní rozhodnutí. Jeho celkovou pronajímatelnou plochu 6 538 m2 doplní střešní terasa s panoramatickým výhledem na nábřeží Vltavy nebo Vyšehrad. Developer bude mít na starosti především projektový management stavby či…

Wienerberger přichází s novou cihlou POROTHERM 38 EKO+ Profi/Profi Dryfix

12.05.2021 11:46
Špičkové vlastnosti za rozumnou cenu. Požadavky nového standardu navrhování budov s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB – Nearly Zero Energy Building) staví investory před zásadní otázku: jakou izolaci zvolit? Je tu však možnost mnohem snazší a jednodušší, jednovrstvé zdivo bez nutnosti dodatečného zateplení. Této moderní metodě nyní vychází Wienerberger vstříc svou novinkou.

Wienerberger přichází s novou cihlou POROTHERM 38 EKO+ Profi/Profi Dryfix

12.05.2021 11:46
Špičkové vlastnosti za rozumnou cenu. Požadavky nového standardu navrhování budov s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB – Nearly Zero Energy Building) staví investory před zásadní otázku: jakou izolaci zvolit? Je tu však možnost mnohem snazší a jednodušší, jednovrstvé zdivo bez nutnosti dodatečného zateplení. Této moderní metodě nyní vychází Wienerberger vstříc svou novinkou.

Stránky