fbpx Pasivní domy | Ekodům

Pasivní domy

Přihlásit se k odběru zdroj Pasivní domy
Rss
Aktualizace: 2 hodiny 3 min zpět

Rada EU dnes schválila směrnici o energetické náročnosti budov

12.04.2024 12:00
Rada EU dnes schválila finální znění směrnice o energetické náročnosti budov, jejímž cílem je dosažení bezemisního fondu budov v roce 2050. Hlavní teze směrnice byly vyjednány za českého předsednictví, kdy členské státy získaly široké pole působnosti, jak požadavky směrnice naplnit. V následujících dvou letech, tedy v tzv. transpozičním období, bychom měli v Česku aktualizovat národní strategii renovací budov, tak aby se tempo kvalitních celkových renovací zvýšilo třikrát. Musíme si také…

Každé čtvrté dítě trpí špatným ovzduším ve vnitřních prostorách. Řešením jsou zateplené a správně větrané budovy

03.04.2024 11:00
Tisková zpráva: Revidovaná směrnici o energetické náročnosti budov, která by měla vést k rozsáhlým renovacím veřejných i soukromých budov, přichází v době, kdy odborníci z oblasti zdravotnictví, stavebnictví i školství varují před dopady špatného stavu školních budov i rodinných a bytových domů na zdraví českých dětí.

20. Členské shromáždění

03.04.2024 09:30
Srdečně Vás zveme na 20. Členské shromáždění Centra pasivního domu, které proběhne 23.05.2023 od 9:00 do 17:00 v EA BUSINESS HOTEL JIHLAVA. Následovat bude společenská akce v prostorách hotelu. VÝZVA ČLENŮM:  BLOK 3 programu je zaměřený na sdílení inovací členů CPD.  Máte zájem o prezentaci svých příkladů dobré praxe nebo inovací? Chcete je představit svým kolegům? Ozvěte se nám co nejdříve!!!   VÝZVA ČLENŮM:  V rámci Členského shromáždění…

Stává se z udržitelnosti investiční příležitost? Budou za ni Češi ochotní zaplatit, anebo nebudou mít na výběr?

02.04.2024 15:10
2. ročník konference REAL ESTATE MARKET – UDRŽITELNÁ VÝSTAVBA JAKO INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOST přinesl překvapivé názory a pohledy na zelená města, bezemisní budovy, dřevostavby a uhlíkově neutrální výstavbu. České stavebnictví by se, částečně z nutnosti, mělo ubírat stále zelenější cestou. Jak vidí téma udržitelnosti řečníci nejen z České republiky, ale i ze zahraničí? O těchto a dalších aktuálních tématech diskutovali přední odborníci na březnové konferenci remspace.

CPD na ENERGOfestu 8. 4.– 9. 4. 2024

26.03.2024 13:57
Rádi bychom Vás pozvali na první odbornou konferenci o komunitní energetice a energetických úsporách, kterou pořádá NS MAS ČR prostřednictvím své Platformy pro komunitní energetiku. Konference a doprovodný program proběhne 8. - 9. dubna 2024 v budově Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze.

10. ročenka PASIVNÍ domy 2024 již vyšla

22.03.2024 11:45
V Česku ojedinělá ročenka o stavbě a bydlení v pasivních domech a názvem „PASIVNÍ domy 2024" vyšla ve spolupráci s Centrem pasivního domu u příležitosti veletrhu FOR PASIV 2024 už podesáté. Ročenka je užitečným rádcem pro každého, kdo o pasivním domě sní, chystá se jej realizovat nebo už pasivní dům staví, či v něm dokonce nějakou dobu bydlí.

Když dům potřebuje energetický štítek

14.03.2024 09:00
Říká se mu „energetický štítek“, i když správný termín je průkaz energetické náročnosti budovy. Měl by být k dispozici při prodeji domu nebo třeba při žádosti o dotaci, sledují ho i banky kvůli hypotéce. Ne každý ho má a povinnost se občas obchází. Mluví se o tom, že by ho mohl nahradit „renovační pas“, jehož pořízení by bylo jednodušší.

Evropský parlament schválil směrnici o energetické náročnosti budov.

13.03.2024 10:11
Česko potřebuje plán, jak přeměnit budovy na energeticky úsporné. Čtvrtou verzi směrnice o energetické náročnosti budov dnes odhlasoval Evropský parlament. Jedná se o další krok k finálnímu schválení směrnice, na jejímž znění se shodly vlády členských států, Evropská komise a Evropský parlament dne 8. 12. minulého roku. Směrnice popisuje, jak mají členské státy dosáhnout bezemisního fondu budov v roce 2050. To znamená, jak bydlet, pracovat nebo se učit v takových budovách, které mají…

PROPASIV nabízí pracovní místo pro technik juniora

11.03.2024 10:01
Firma PROPASIV: Odborníci na řešení tepelných mostů. Zaměřujeme se na speciální tepelné izolace pro každou stavbu. Baví vás učit se nové věci a chcete mít velmi pestrý pracovní program a současně hledáte místo, kde můžete být kreativní? Přidejte se k nám!

Bez inteligentních prediktivních řízení bezemisních budov nedosáhneme.

08.03.2024 10:33
Inteligentní prediktivní řízení mohou významně ovlivnit fungování samotné budovy, a tak i její plánovaný bezemisní charakter. Je však nutné propojit technologie a předpokládané požadavky na využití prediktivního řízení již na samém počátku návrhu budovy. Dne 20. března proběhne ve Spojce Karlín 2. ročník konference REAL ESTATE MARKET – udržitelná výstavba jako investiční příležitost. Jedním z témat, která na 2.diskusním panelu „Cesty k bezemisním budovám" zazní, bude téma inteligentní…

Majitelé starších rodinných domů mohou nově získat nízkoúročené úvěry na energeticky úsporné renovace

05.03.2024 13:46
Zástupci Ministerstva životního prostředí, Státního fondu životního prostředí, Asociace českých stavebních spořitelen a UniCredit Bank dnes představili parametry nízkoúročených úvěrů, které doplňují dotační výzvu Oprav dům po babičce. Domácnosti, které se rozhodnou pro celkovou renovaci svého domu, získají během března možnost půjčit si za výhodných podmínek. Po dotacích vyplácených předem tak stát přichází s dalším nástrojem, který by měl motivovat majitele domů k investicím do úsporných…

Krátké ohlédnutí za veletrhem FOR PASIV 2024

27.02.2024 14:32
11. ročník Veletrhu nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV je za námi a my pro vás máme krátké shrnutí.

Dny otevřených dveří pasivních domů Atrea - březen 2024, Koberovy (Český ráj)

23.02.2024 08:00
Chystáte se stavět? Chcete bydlet komfortně, zdravě a ohleduplně k přírodě i vaší peněžence? Navštivte unikátní lokalitu 13 pasivních domů v Českém ráji. Zažijte pohodlí a příjemnou atmosféru moderní dřevostavby. Zorientujte se v záplavě informací, poznejte nastupující technologie a načerpejte inspiraci pro váš nový domov. Využijte možnosti zeptat se odborníků a obyvatel domů na jejich zkušenosti.

Den otevřených dveří 17. června 2023, Koberovy (Český ráj)

23.02.2024 08:00
Chystáte se stavět? Chcete bydlet komfortně, zdravě a ohleduplně k přírodě i vaší peněžence? Navštivte unikátní lokalitu 13 pasivních domů v Českém ráji. Zažijte pohodlí a příjemnou atmosféru moderní dřevostavby. Zorientujte se v záplavě informací, poznejte nastupující technologie a načerpejte inspiraci pro váš nový domov. Využijte možnosti zeptat se odborníků a obyvatel domů na jejich zkušenosti.

Kudy vedou cesty k bezemisním budovám?

19.02.2024 09:38
Není populární o tom mluvit, ale Greenwashing se může stát problémem i v oblasti stavebnictví. Otázkou je, co skutečně brání využívat inovativní postupy, materiály a technologie k dosažení bezemisních budov, a co naopak může posílit tento trend a akcelerovat ho. Důležitou roli dekarbonizace také sehrají hluboké a komplexní renovace. Bez nich uhlíkové neutrality do roku 2050 nedosáhneme.

Jedno řešení pro pokladní materiál HS portálů, jejich upevnění i eliminaci tepelných mostů.

09.02.2024 15:14
Moderní architektura přeje rozsáhlým oknům a skleněným stěnám. Jak výhodně řešit okolí otvorových výplní z hlediska tepelných mostů a zároveň architektonických či technických požadavků? Ukážeme na příkladu nového multifunkčního domu v centru Brna.

Tepelně aktivované betonové konstrukce

08.02.2024 14:55
Technologie tepelně aktivované betonové konstrukce nebo také temperování betonového jádra, zkráceně BKT (Betonkerntemperierung), se rychle stává součástí moderního stavitelství. Tento inovativní nízkoteplotní systém nachází uplatnění nejen v administrativních a veřejných budovách, ale nalézá uplatnění i v bytových a rodinných domech.

Žadatelé o dotaci z NZÚ Light by měli dílčí opatření dobře naplánovat, ...

24.01.2024 11:18
..., aby si neuzamkli cestu k dalším úsporám. Zástupci Ministerstva životního prostředí společně se Státním fondem životního prostředí dnes odstartovali další kolo programu Nová zelená úsporám Light a představili i úpravy jeho podmínek. Nově budou moct žádat o předem vyplacenou dotaci na dílčí úsporná opatření jako je zateplení stěn, střechy nebo podlahy, výměnu oken nebo na solární panely pro ohřev vody i lidé pobírající přídavky na děti. Připojí se tak k seniorům, lidem v invalidním…

Žít ve zdravém domě by měl chtít každý i bez směrnice EPBD

16.01.2024 16:00
Bydlet ve zdravém a komfortním domě, neplatit horentní sumy za energie, a přitom dýchat stále čerstvý vzduch by měl chtít každý bez ohledu na novou směrnici o energetické náročnosti budov

Žít ve zdravém domě by měl chtít každý i bez směrnice EPBD

16.01.2024 16:00
Bydlet ve zdravém a komfortním domě, neplatit horentní sumy za energie, a přitom dýchat stále čerstvý vzduch by měl chtít každý bez ohledu na novou směrnici o energetické náročnosti budov

Stránky