fbpx Příběhy domů 2017 | Ekodům

Příběhy domů 2017

Seminář Příběhy domů úspěšně proběhl o víkendu 14.-15.10.2017. Stejně jako v minulých ročnících byly v sobotu na programu přednášky a v neděli pak na exkurzní okruhy po realizovaných stavbách. Seminář se tradičně konal v nádherném historickém prostředí pražského benediktinského kláštera v Emauzích.

Program semináře nabídl sedm přednášek o realizovaných stavbách z přírodních materiálů nebo pasivních domů, mezi něž byly vloženy dvě panelové diskuze na široce diskutovaná témata. Přednášeli stavebníci společně se svými architekty, v panelových diskuzích pak vystoupili přední odborníci na dané téma. Sobotní večer nabídl společenské zakončení dne za účasti přednášejících. V neděli jsme vyjeli na dva exkurzní okruhy, kde na nás čekalo několik staveb s jejich obyvateli a konkrétními zkušenostmi.

JAKMILE BUDOU ZPRACOVÁNY VIDEOZÁZNAMY Z PŘEDNÁŠEK A PANELOVÝCH DISKUZÍ, VLOŽÍME NA TUTO STRÁNKY ODKAZY.

SOBOTNÍ PROGRAM - CELODENNÍ SEMINÁŘ
9,00 - Zahájení semináře

PRVNÍ BLOK PŘEDNÁŠEK
Svépomocný pasivní dům z velkoformátových balíků / Jan Chvátal, Jan Márton, Jiří Čech
Low-cost slaměnka v Brlohu / manželé Melounovi, Lukáš Čejna
Slaměný dům v Habrovanech / Juraj Hazucha, Mojmír Hudec

OBĚD

DRUHÝ BLOK PŘEDNÁŠEK A PANELOVÁ DISKUZE

Trendy v udržitelné architektuře na příkladu pasivního domu v Ratměřicích / manželé Neklovi, Aleš Brotánek
Dům s kořenovkou na střeše / Michal Šperling, Pavel Minář
Panelová diskuze: Přírodní vs. technický přístup ke stavění, ekonomie staveb, svépomocné stavění / moderuje dokumentaristka a moderátorka z České televize Natalie Císařovská

ODPOLEDNÍ SVAČINA

TŘETÍ BLOK PŘEDNÁŠEK A PANELOVÁ DISKUZE
Slaměná dřevostavba: architekti sobě / manželé Kratochvílovi
Rekonstrukce vily v Poděbradech / Tomáš Vanický, stavební firma
Panelová diskuze: Hospodaření s vodou a energiemi, celostní řešení pro stavby / moderuje Natalie Císařovská

NEFORMÁLNÍ VEČER ZA ÚČASTI PŘEDNÁŠEJÍCÍCH
19,30 v nedaleké restauraci Club MAT (Karlovo náměstí 19, 120 00 Praha 2)
Večer bude částečně moderovaný k networkingu a potkávání zúčastněných tak, aby si mohli přednášející i účastníci předávat další informace a neformálně diskutovat na témata, která je zajímají.

NEDĚLNÍ EXKURZE PO REALIZOVANÝCH STAVBÁCH
Exkurzi vždy doprovázel jeden z členů Ekodomu a někteří architekti z navštívených staveb.

EXKURZE VÝCHOD

Odjezd z Černého Mostu 8:30, stání napravo od lávky v ulici Chlumecké. Návrat se v 18 hodin tamtéž. Kontaktní osoba: Jan Márton - 739 640 878.
Sraz na exkurzi je zde

- Nízkonákladový slaměný pasivní dům z masivních desek v Holicích
- Nízkoenergetický dům v Rychnově od Patrika Zamazala
- Slaměná chaloupka v Lázni Bělohrad
- Rekonstrukce a pasivace secesní vily v Poděbradech

EXKURZE PRAHA A OKOLÍ

Sraz 8:30 na Letenském náměstí u tramvají vedle Billy. Návrat do 18:00 na Zličín. Kontaktní osoba: Miroslav Ščudla - 777 676 045.
Sraz na exkurzi je zde

- Pasivní dům s kořenovkou na střeše v Praze
- Slaměný dům z velkoformátových balíků v Dobřejovicích
- Pasivní slaměný dům s lesní školkou v Praze Kunraticích
- Dřevěný dům v Modřanech
- Zahradní pavilon Montesorri
- Slaměný rodinný dům Sýkořice

AKREDITACE
Seminář je společně s exkurzemi akreditovaný u České komory architektů 3 body. V případě, že jste autorizovanými architekty a budete chtít získat potvrzení pro program celoživotního vzdělávání, je třeba se účastnit sobotního i nedělního programu.

Sponzoři semináře: