fbpx Petra Šilberská | Ekodům

Petra Šilberská

Místo

46353 Křižany
Česká republika
50° 44' 18.528" N, 14° 54' 4.7412" E
CZ

Od roku 1999 jsem samostatná projektantka či specialistka v oboru zahradní a krajinářská tvorba, tvorba obyvatelných veřejných prostranství, dlouhodobě se zabývající prací podporující a zlepšující životní prostředí a harmonizaci lidí a krajiny.
Zkušenosti mám od poradenství při územním plánování, tvorbě koncepcí a strategií pro malé obce či městské části, přes průzkumy a analýzy městské či krajinné zeleně až po návrhy zeleně citlivé ke svému prostředí a okolí (zahrady, obnovy zámeckých parků, starých alejí či památných stromů). V dalších aktivitách se věnuji environmentálnímu vzdělávání, přírodně šetrnému stavění (zejm o.s. Ekodům), propagaci projektů a zapojování veřejnosti do projektů (ve spolupráci ČVUT Praha) a práci s přírodními energiemi v krajině a lidském těle (škola geomancie, Mistr Reiki).
V posledních třech letech mám zálibu zejména v dětech a stavbě našeho slaměného domu v Křižanech.

Vzdělání : MZLU Brno, Zahradnická Fakulta v Lednici na Moravě (inženýrské studium, 2000), ČVUT Praha, Stavební fakulta, (doktorské studium, 2011).
Stáže: Irsko, Skotsko, USA, Bratislava:2007-2010: 1-3 měsíční stáže a kurzy v oblasti trvale udržitelného rozvoje,plánování fungujících veřejných prostranství a zapojování veřejnosti do projektů.

návrhy -  mix
zahrádka - skalka